Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nasza młodzież gotuje na medal - Powiat Wodzisławski

Nasza młodzież gotuje na medal

Kolejny sukces uczniów wodzisławskiego Ekonomika w konkursie gastronomicznym.

We wtorek, 28 maja 2013 r., w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej odbyła się piąta edycja wojewódzkiego konkursu kulinarnego dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym pt.: „Młodzi gotują 2013”. W zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów ze szkół województwa śląskiego, którzy musieli przygotować deser oraz przystawkę na bazie jaj. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej, teoretycznej, tj. testu z wiedzy gastronomicznej i zasad żywienia oraz części praktycznej, wykonywanej w zespołach dwuosobowych, a także wypowiedzi ustnej przed szefami kuchni.

Zespół Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego reprezentowali uczniowie klasy trzeciej Technikum Gastronomicznego, Debora Liksza i Grzegorz Krywulko, pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych Judyty Lamży i Krzysztofa Zielonki. Wodzisławscy uczniowie popisali się mistrzowskim smakiem i przygotowali „Piramidki z omletów i ratatouille z kroplą sosu szczypiorkowego” oraz „Czekoladowy wulkan pod cytrynową czapką na sosie wiśniowym”, zajmując w konkursie drugie miejsce. Jury wysoko oceniło kunszt kulinarny i rewelacyjną współpracę zespołu wodzisławskich kucharzy, niecodzienną interpretację podania omletów na zimno oraz idealne połączenie smaków i konsystencji gorącego deseru.

Laureaci otrzymali pamiątkowy puchar oraz zaproszenie na szkolenie gastronomiczne w firmie Weindich.