Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Największe święto rowerzystów za nami - Powiat Wodzisławski

Największe święto rowerzystów za nami

Sześciuset uczestników, peleton o długości około kilometra i uśmiechy na twarzach bez względu na pogodę – tak wyglądał wczorajszy XVI Powiatowy Rajd Rowerowy zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Tegoroczna trasa imprezy wiodła z Wodzisławia Śl. do Marklowic przez Krostoszowice, Skrzyszów, Mszanę i Wilchwy. Peleton, po krótkim przywitaniu przez Przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Walę, z bieżni stadionu miejskiego w Wodzisławiu Śl. wyruszył w prawie 25 kilometrową trasę, aby po trzech godzinach przy dźwiękach orkiestry zameldować się na Tropikalnej Wyspie w Marklowicach. Tam organizatorzy wspólnie z władzami gminy zadbali o poczęstunek dla rowerzystów i inne atrakcje związane z Dniami Marklowic. Wodzisławskie Starostwo wraz ze sponsorem – firmą Maximus Broker – przygotowało też dla uczestników okolicznościowe koszulki oraz gadżety promocyjne, które wręczono już na starcie, dzięki czemu drogami powiatu pomknęła „biała fala” rowerzystów.

Mimo kapryśnej pogody, humory dopisywały, a co najważniejsze – wszyscy bezpiecznie dojechali do celu, o co postarały się służby zabezpieczające imprezę: policja, strażacy z OSP w Pszowie oraz ratownicy medyczni. Swój nieoceniony udział w sprawnym przebiegu imprezy mieli również członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa z Pawłem Kowolem na czele, który pełnił funkcję koordynatora przejazdu.

Powiatowy Rajd Rowerowy to dla rowerzystów jedna z największych imprez w subregionie zachodnim. Każdego roku atrakcje powiatu wodzisławskiego z siodełek rowerowych podziwiają setki osób. Co ważne, rajd nie ma charakteru wyścigu kolarskiego, ale imprezy rekreacyjnej, w której udział biorą całe rodziny z małymi dziećmi, a także seniorzy.

Zapraszamy do galerii Rajdu TUTAJ i TUTAJ