Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów - Powiat Wodzisławski

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów

Ośmioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego w ubiegły piątek, 22 listopada, odebrało Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość odbyła się w siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Wśród wyróżnionych uczniów z naszego powiatu znaleźli się: Klaudia Pawełek – uczennica Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim, Beata Kowalska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, Maria Bugdol – uczennica Liceum Plastycznego  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, Paweł Pieczka – uczeń Technikum Nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, Katarzyna Fojcik – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, Rafał Paprotny – uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, Grzegorz Kózka – uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach, Patrycja Zajdel – uczennica Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się najlepszym uczniom. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższe w danej szkole wyniki ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Po raz pierwszy Prezes Rady Ministrów przyznał stypendium w 1997r.