Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagrody w dziedzinie kultury i sportu rozdane - Powiat Wodzisławski

Nagrody w dziedzinie kultury i sportu rozdane

Tegoroczna uroczysta gala wręczenia Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Nagród i Wyróżnień w Dziedzinie Sportu odbyła się 30 października w Zajeździe „Astoria” w Mszanie.

Od kilku już lat władze Powiatu Wodzisławskiego starają się nagradzać tych mieszkańców powiatu, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji kultury i sportu nie tylko na terenie naszego powiatu, ale w całym kraju i poza jego granicami. Życzenia i gratulacje 48 laureatkom i laureatom powiatowych nagród i wyróżnień  przekazał Starosta Tadeusz Skatuła. –  Zdaję sobie sprawę, że Wasza droga po znaczące osiągnięcia nie była ani prosta,  ani wygodna – z całą pewnością jednak była skuteczna. Jestem też przekonany, że dzięki Waszej postawie, pełnej zaangażowania, ale i konsekwencji, będziecie w stanie nie tylko powiększać swój dorobek kulturowy i sportowy, ale poprzez swoją pasję będziecie zachęcać do działania kolejnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego i pokazywać im, jak stawać się „ambasadorami marzeń” – podkreślił w swoim wystąpieniu Starosta.

Zuzanna Karwot, Franciszek Nieć, Zygmunt Łaciok, Stanisława Wojtyna, Zespół Olzanki, Barbara Grobelny, Danuta Szczypka, Janusz Reclik i ks. Bogusław Płonka – to laureaci tegorocznej Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury.

Z kolei w dziedzinie sportu nagrody w kategorii osoby fizyczne za osiągnięte wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym odebrali: Adam Pawłowski, Dominika Bielecka, Sylwia Molitor, Agata Warło, Wojciech Fojcik, Filip Kroemer, Marcin Kołoczek, Mateusz Rok, Daniel Marcol, Martyna Szymańska, Dominika Mosler, Dawid Węglarz, Piotr Chodźko, Damian Kempny, Daria Hibner oraz Wioletta Elias, Aleksandra Siwoń, Weronika Skorupa i Laura Boryczka (drużyna).

W kategorii trenerzy prowadzący zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym nagrody trafiły do: Aleksandry Pustołki, Krzysztofa Skorupy, Bolesława Miki i Alfreda Kucharczyka.

Leszek Bednorz, Sławomir Szurek, Wojciech Kroemer to laureaci nagrody w kategorii trenerzy oraz inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej.

Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu w 2012 r. w kategorii osoby fizyczne za osiągnięte wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym trafiły do: Łukasza Ferenca, Macieja Kowalskiego, Konrada Kołoczka, Kamila Kaczmarka, Kacpra Blanika, Tomasza Jurczyka, Marty Wójcik i Aleksandry Małek.

W kategorii trenerzy prowadzący zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym laureatami wyróżnienia zostali: Marek Przybysz, Robert Szindler, Bogdan Milion, Tomasz Sosna, Dariusz Targosz.

Uroczystość wręczenia nagród umilił występ Zespołu „Olzanki” oraz pokaz sportów walki w wykonaniu Stowarzyszenia „Czarny Smok”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ……