Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagrody w dziedzinie kultury i sportu przyznane - Powiat Wodzisławski

Nagrody w dziedzinie kultury i sportu przyznane

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na dzisiejszym posiedzeniu przyznał doroczne Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury oraz Nagrody i Wyróżnienia w Dziedzinie Sportu.

Po zapoznaniu się z protokołem Komisji, decyzją Zarządu, Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu w 2013 r. otrzymują:

1)    kategoria: osoby fizyczne za osiągnięte wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym:

1. Dominika Mosler
  24. Tomasz Jurczyk
  25. Martyna Bronek
  26. Kacper Bilczewski

2)    kategoria: trenerzy prowadzący zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe  w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym:

1. Aleksandra Pustołka
  2. Krzysztof Skorupa
  3. Alfred Kucharczyk
  4. Rober Knapik
  5. Marek Przybysz
  6. Bogdan Milion

3)    kategoria: trenerzy oraz inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej:

1. Ludwik Blanik

Laureatami Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu w 2013 r. zostały następujące osoby:

1. Marta Jurczyk
  2. Maciej Jurczyk
  3. Piotr Lisicki
  4. Martyna Szymiczek i Kamil Sowa
  5. Martyna Kubik
  6. Alicja Adamska
  7. Martyna Pieczka
  8. Arkadiusz Krzyżok
  9. Rafał Krzyżok
  10. Szymon Milion

2)    kategoria: trenerzy prowadzący zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym:

1. Marek Kurasz

Nagrodę Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury otrzymują:
1)    za całokształt działalności kulturalnej, za wieloletnie, wybitne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę:

1. Krystian Burda
  2. Wanda Bukowska
  3. Dorota Brzęczkowska

2)    za pracę na rzecz kultury, popularyzację i upowszechnianie kultury oraz podnoszenie jej jakości na terenie powiatu wodzisławskiego:

1. Kinga Kłosińska
  2. Grupa wokalno-instrumentalna „Śpiewająca Rodzinka”
  3. Zespół „Czyżowianki”

3)    za osiągnięcia o istotnym znaczeniu, a w szczególności za uzyskanie wysokich miejsc w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub wojewódzkich w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury:

1. Jakub Andrzej Langrzyk

Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 10 września.

Zarówno laureatom, jak i wszystkim pozostałym kandydatom Zarząd Powiatu Wodzisławskiego składa serdeczne gratulacje za osiągnięcia uzyskane w 2012 r.