Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież z Wodzisławia Śl. będzie się szkolić nad Bałtykiem - Powiat Wodzisławski

Młodzież z Wodzisławia Śl. będzie się szkolić nad Bałtykiem

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. i Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu będą współpracować w zakresie działalności dydaktycznej, dzięki czemu młodzi wodzisławianie będą mogli się kształcić nad Bałtykiem, a rówieśnicy znad morza – na Śląsku.

We wtorek, 7 października, dyrektor wodzisławskiego „Ekonomika” Maria Lach oraz szefowa CEZIT w Świnoujściu Gabriela Kopacka w obecności Wicestarosty Dariusza Prusa podpisały porozumienie, mające na celu zacieśnienie współpracy w sferze dydaktycznej, wychowawczej i kulturalnej.

Jednym z najważniejszych ustaleń jest to, że szkoły będą wspierać uczniów w odbywaniu praktyk u pracodawców na obu krańcach Polski. Dzięki temu młodzi hotelarze, kelnerzy czy kucharze z Wodzisławia Śl., podobnie jak w latach ubiegłych, będą mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe w restauracjach i pensjonatach nad Bałtykiem, a nawet na promach pełnomorskich Unity Line. Uczniowie CEZiT z kolei skorzystają z takiej możliwości przede wszystkim w ośrodkach turystycznych Beskidu Śląskiego.