Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież z Pszowa na warsztatach w Katowicach - Powiat Wodzisławski

Młodzież z Pszowa na warsztatach w Katowicach

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie kształcący się na kierunku technik cyfrowych procesów graficznych wzięli udział w warsztatach sitodruku zorganizowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Zajęcia pozwoliły młodzieży na czynne zapoznanie się z pełnym przebiegiem tej techniki druku: od projektu, przez naświetlanie form aż po wydruk na podłożu papierowym i tkaninach. Uczniowie odwiedzili również pracownię wklęsłodruku oraz pracownię litograficzną.

Zawodu technik cyfrowych procesów graficznych młodzi mieszkańcy powiatu wodzisławskiego mogą się uczyć w ZSP w Pszowie, gdzie czeka na nich dobrze wyposażona pracownia, a oferta nauki zawodu dodatkowo wzbogacona jest dzięki stałej współpracy i patronatowi Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.