Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzi projektanci motoryzacji z Gołkowic najlepsi - Powiat Wodzisławski

Młodzi projektanci motoryzacji z Gołkowic najlepsi

Gimnazjaliści z Gołkowic zwyciężyli w konkursie „Młody Designer 2016” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Konkurs skierowany był do młodych pasjonatów motoryzacji, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania problematyką projektowania nowoczesnych samochodów w Polsce, ponieważ w opinii organizatorów obecna sytuacja gospodarcza oraz trendy tworzą szanse dla młodych konstruktorów. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie podjął próbę wyszukania talentów zainteresowanych tą problematyką. – Nasza szkoła oferuje naukę zawodu w branży samochodowej jak i mechatronicznej w porozumieniu z wieloma pracodawcami z regionu. Mamy między innymi podpisaną umowę o współpracy z czołowym producentem części samochodowych, jakim jest firmą Magneti Marelli. Od września planujemy organizację cyklicznych szkoleń dla uczniów, które prowadzone będą wspólnie z najważniejszymi producentami w branży. Nic więc dziwnego, że próbujemy dotrzeć z naszą ofertą do młodych miłośników motoryzacji – tłumaczy dyrektor szkoły Jarosław Rudol.

Konkurs był okazją do wyrażenia przez młodzież artystycznych odczuć i wizji oraz zamiłowania do techniki. Umożliwiał ponadto prezentację koncepcji zarówno stylistycznych, jak i rozwiązań technologicznych. Zainteresowanie było spore. Napłynęło ponad 50 ciekawych prac wykonanych zgodnie z wytycznymi regulaminu. Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Gimnazjum w Gołkowicach.

Ze względu na wysoki poziom jury postanowiło też przyznać wyróżnienia.