Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mikołaj i jego pomocnicy spotkali się z dziećmi - Powiat Wodzisławski

Mikołaj i jego pomocnicy spotkali się z dziećmi

Na spotkanie z reniferem, elfem, śnieżynką oraz tym najważniejszym gościem – św. Mikołajem przybyło mnóstwo dzieci. A to za sprawą Powiatowych Mikołajek, zorganizowanych przez wodzisławskie starostwo przy wsparciu ośrodków pomocy społecznej.

Wczoraj, w sali Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach miały miejsce „Powiatowe Mikołajki”. To już 8 edycja tej imprezy, której celem jest pomoc dzieciom, które często nie mają szansy na otrzymanie prezentu czy zabawę z rówieśnikami w świątecznym nastroju. W sumie w spotkaniu z Mikołajem wzięło udział 140 dzieci z Wodzisławia Śląskiego, Godowa, Gorzyc, Lubomi, Mszany, Marklowic i Radlina. Przeważnie byli to uczniowie szkół podstawowych, ale znalazły się wśród nich także dzieci trochę młodsze i trochę starsze.

Kilka ciepłych słów do milusińskich powiedział starosta Tadeusz Skatuła, który życzył wszystkim udanej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń ze spotkania z Mikołajem. O dobrą zabawę, czyli gry, tańce i wspólne śpiewanie piosenek, zadbali profesjonalni aktorzy, którzy wystąpili w programie pt.: „MIKOŁAJKI Z ŚNIEŻNEJ BAJKI”. Wcześniej, dla każdego dziecka przygotowano ciepły poczęstunek, napoje, słodycze oraz mikołajkowe czapeczki. Po wspaniałym i wyczerpującym szaleństwie dzieci otrzymały od Mikołaja i jego pomocników, w tym starosty Tadeusza Skatuły, wyczekiwane prezenty. Była też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Podarunki przygotowane zostały przez ośrodki pomocy społecznej, natomiast upominki ufundowało wodzisławskie starostwo.