Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mieszkańcy powiatu powitali kolarzy Tour de Pologne - Powiat Wodzisławski

Mieszkańcy powiatu powitali kolarzy Tour de Pologne

Tłumy mieszkańców powiatu wodzisławskiego powitały kolarzy ścigających się w 69. wyścigu Tour de Pologne.

Dzisiaj około godziny 15:00 drogami powiatu wodzisławskiego przejechał peleton kolarzy biorących udział w największej i najważniejszej imprezie kolarskiej w kraju. Jest to trzeci etap tego wyścigu. Kolarze wyruszyli z Kędzierzyna-Koźla. Do pokonania mają 201,7 km, czyli ponad 5 godzin jazdy na rowerze. Granicę powiatu wodzisławskiego przekroczyli od strony Pszowa, następnie przejechali przez Wodzisław Śl, a dalej w kierunku Mszany. Zakończenie trzeciego etapu zaplanowano w Cieszynie około godziny 18:45.