Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mieszkańcy gorzyckiego DPS powitali lato w zanzibarskim klimacie - Powiat Wodzisławski

Mieszkańcy gorzyckiego DPS powitali lato w zanzibarskim klimacie

W gorącej atmosferze w czwartek, 22 czerwca, przywitali lato mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach i ich goście, m.in. z zaprzyjaźnionych placówek z Polski i Czech.

To już tradycja, że w plenerach gorzyckiego domu na początku lata organizowana jest impreza integracyjna. Tym razem motywem przewodnim biesiady była Afryka, a szczególnie klimaty zanzibarskie. Przygotowania do imprezy trwały od kilku tygodni. Mieszkańcy wraz z terapeutami w ramach terapii zajęciowej przygotowali tematyczną dekorację. Scena przybrała wygląd afrykańskiej dżungli. Między palmami widoczny był m.in. nosorożec, papuga oraz małpa siedząca na drzewie. Nad sceną górowała szyja żyrafy.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników biesiady ciekawy program artystyczny i kulinarny. Atrakcją imprezy był występ afrykańskiej grupy „Karibu”, która zagrała na autentycznych afrykańskich instrumentach muzycznych, a także kurczak po zanzibarsku. Uczestnicy biesiady mieli też okazję nauczyć się popularnych zwrotów w języku suahili oraz wspólnie z zespołem zaśpiewać i zatańczyć.

W imprezie – poza mieszkańcami domu – wzięła udział również odpowiedzialna z ramienia zarządu powiatu za powiatową pomoc społeczną Janina Chlebik-Turek, a także władze gminy Gorzyce. Jak co roku, nie mogło też zabraknąć sporej liczby gości z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Polski i Czech.