Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mechatronicy i elektrycy z PCKZiU po raz kolejny na podium! - Powiat Wodzisławski

Mechatronicy i elektrycy z PCKZiU po raz kolejny na podium!

Mechatronicy z Technikum nr 1 im Piastów Śląskich: Daniel Gorzolnik i Bartłomiej Brzenczek zajęli drugie miejsce w finale konkursu „Festiwal Młodych Naukowców”. Z kolei elektronik Michał Wawrzyczek był trzeci w klasyfikacji międzynarodowego konkursu uczniów-elektryków w Karwinie.

Młodzi mechatronicy zaprezentowali projekt kolorowej drukarki 3D. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że bycie bardzo dobrym fachowcem w swej dziedzinie polega na kompilacji wiedzy teoretycznej, kreatywności i innowacyjności, a więc takich umiejętności, które niezbędne są na dzisiejszym rynku pracy.

Michał Wawrzyczek wspólnie z Dawidem Pieczką wzięli z kolei udział w organizowanym 23 maja w Karwinie międzynarodowym konkursie elektronicznym „STYKAČOVÁ  KOMBINACE”, w którym wystartowali uczniowie szkół czeskich, słowackich i polskich. W finałowej klasyfikacji Michał zajął trzecie miejsce. Zapraszamy do obejrzenia relacji ostrawskiej Telewizji Polar oraz galerii.