Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Matematyczne ferie - nauczyciele połączyli siły dla uczniów - Powiat Wodzisławski

Matematyczne ferie – nauczyciele połączyli siły dla uczniów

Po raz pierwszy w Powiecie Wodzisławskim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie odbył się "Maraton maturalny". Wszystko w trosce o wyniki uczniów z matury.

Dokładnie 7 maja 2018 r. o godzinie 9.00, w całej Polsce uczniowie rozpoczną egzamin na poziomie podstawowym z matematyki. Aby zdać maturę z matematyki należy uzyskać minimum 30 procent punktów możliwych do zgromadzenia. Choć liczba wydaje się być niewielką, to każdego roku część maturzystów oblewa swój najważniejszy egzamin, przede wszystkim właśnie matematykę. Królowa nauk sprawia uczniom w czasie egzaminów najwięcej problemów – ta tendencja utrzymuje się od lat. Matura z matematyki jest obowiązkowa, dlatego każdy (nawet ten, kto jej nie lubi) musi podejść do tego egzaminu.

Współpracujący ze sobą nauczyciele ze szkół ZSP w Pszowie, LO im. Noblistów w Rydułtowach i ZSP nr2 w Rydułtowach, połączyli siły i zaprosili w czasie ferii swoich uczniów do wspólnych zmagań z zadaniami maturalnymi. To kolejna tego typu akcja, która odbyła się w Pszowie. Dzięki niej, uczniowie pod nadzorem nauczyciela konsultanta z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu – Małgorzaty Chodury, uczniowie rozwiązują zadania według maturalnego klucza. Również nauczyciele z różnych szkół pomagają młodzieży rozwijać matematyczne skrzydła. – Mamy nadzieję, ze zachęcimy młodzież do walki o lepsze wyniki matury, bo sami własną pracą mogą osiągać szczyty- mówią organizatorzy imprezy.