POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Marsz przeciw przemocy

Przed południem 12 grudnia z parkingu naprzeciw budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. w kierunku Rynku, a następnie ul. Minorytów do SP nr 1 przeszedł marsz "Białej wstążki".

Biała wstążka, symbolizująca sprzeciw wobec przemocy została wpięta w klapy ubrań każdego, kto w tym dniu solidaryzował się z tą ideą.

O tej szczególnej akcji mówiła, biorąca udział w marszu, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Janina Chlebik – Turek:

Okazuje się, że problem nadal istnieje. O to ile Polek przynajmniej raz w życiu doświadcza przemocy spytaliśmy Celinę Uherek – Biernat dyrektor Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl.:

Zakończenie „Białej Wstążki” w powiecie wodzisławskim nastąpiło w auli SP nr 1, gdzie odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom przemocy. W marszu i konferencji brała także udział członkini zarządu powiatu Danuta Maćkowska i sekretarz powiatu Michał Lorek.

Organizatorem wydarzenia oraz całej kilkunastodniowej kampanii przeciw przemocy był Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl.

Patronatem nad imprezą objął starosta Ireneusz Serwotka.