Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Licealisto odwiedź Szkolny Ośrodek Karier - Powiat Wodzisławski

Licealisto odwiedź Szkolny Ośrodek Karier

W Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim otwarto SzOK czyli Szkolny Ośrodek Karier.

Licealisto,czy wiesz już, co chcesz robić w życiu? Czy wiesz, jak pokonać stres przed egzaminem lub rozmową z potencjalnym pracodawcą, a może zastanawiasz się nad wyborem zawodu? Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania możesz szukać w Szkolnym Ośrodku Karier, który powstał dzięki realizacji projektu „Ocean wiedzy i umiejętności” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu dla Powiatu Wodzisławskiego to kwota 1 417 721,57 zł, dofinansowanie wynosi 1 247 594,98 zł, z czego wkład własny niepieniężny Powiatu to 170 126,59 zł.

W ramach projektu młodzież bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, informatyka, przedsiębiorczość, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język włoski, język hiszpański oraz w kursach: MCSA, BHP z elementami pierwszej pomocy, Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL. Ponadto uczniowie będą odbywać wizyty studyjne u pracodawców oraz  korzystać z zajęć z doradztwa zawodowego w ramach Szkolnego Ośrodka Karier. – Dzięki indywidualnym konsultacjom doradczym, prowadzonym przez wykwalifikowanych pedagogów i doradców zawodowych, można dowiedzieć się jak poruszać się po rynku pracy, poznać osobowość zawodową, mocne strony czy nauczyć się, jak oswoić stres – mówi koordynator projektu z ramienia Starostwa Powiatowego, Małgorzata Bożek.

Ze Szkolnego Ośrodka Karier mogą skorzystać nie tylko uczniowie objęci projektem, ale każdy uczeń liceum ogólnokształcącego. Ośrodek znajduje się w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim w sali nr 32 i czyny jest codziennie przez 5 godzin. Kontakt poprzez e-mail: szokwodzislaw@gmail.com.

Informacje o Szkolnym Ośrodku Karier znajdują się także na stronach internetowych szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego