Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kto godzien Marki – Śląskie? - Powiat Wodzisławski

Kto godzien Marki – Śląskie?

Rusza piąta edycji konkursu „Marka – Śląskie”.

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłaszają rozpoczęcie piątej edycji konkursu Marka – Śląskie”. Nagroda „Marka – Śląskie” jest formą uhonorowania i promocji przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych, które swoją działalnością tworzą pozytywny wizerunek regionu oraz przyczyniają się do budowania tożsamości regionalnej w Polsce i Europie.

Nagroda „Marka – Śląskie” ma charakter honorowy i ma na celu:
•    promowanie najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji, samorządów oraz osób
•    promowanie produktów, usług
•    promowanie przedsięwzięć.

Nagrody przyznawane są w kategoriach:
•    osobowość roku
•    dziedzictwo kulturowe regionu
•    gospodarka
•    kultura
•    nauka
•    organizacje pozarządowe
•    produkt
•    społeczna odpowiedzialność biznesu
•    sport, turystyka i rekreacja
•    usługa
•    zdrowie
•    media

Kandydatów do nagrody „Marka – Śląskie” mogą zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe pożytku publicznego, fundacje oraz redakcje prasy, radia i telewizji.

Zainteresowane konkursem podmioty mają prawo same zgłosić swoją kandydaturę. Zapis ten nie dotyczy nagrody honorowej „Osobowość Roku”.

Wnioski o przyznanie nagrody „Marka – Śląskie” zgłaszający przesyłają wraz z załącznikami pocztą tradycyjną na adres biura kapituły konkursu, które znajduje się w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach lub pocztą elektroniczną na adres markaslaskie@riph.com.pl, do 31 maja 2014 roku.

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Szczegóły dotyczące konkursu wraz z pełną dokumentacją znajdują się na stronie internetowej Izby (www.riph.com.pl) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (www.slaskie.pl).

Współorganizatorami konkursu są TVP Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.