Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Książki marzeń” dla dzieci ze szkoły specjalnej - Powiat Wodzisławski

„Książki marzeń” dla dzieci ze szkoły specjalnej

Powiat wodzisławski otrzymał dofinansowanie na zakup książek do biblioteki Szkoły Podstawowej Specjalnej w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w ramach Rządowego Programu „Książki naszych marzeń”.

Za pieniądze z programu biblioteka szkolna otrzyma książki, które nie są podręcznikami. Na wybór pozycji będą mieli wpływ sami uczniowie – to oni zdecydują o tytułach, jakie trafią na szkolne półki. Książki swoją fabułą mają bowiem rozbudzać ciekawość młodego czytelnika, inspirować do twórczego działania. Uczniowie będą zachęcani do ich wypożyczania na okres ferii letnich i zimowych. Na powiększenie swoich zbiorów bibliotecznych szkoła specjalna otrzymała 1300 zł.

Wykaz organów otrzymujących wsparcie w ramach programu „Książki naszych marzeń” – POBIERZ (PDF, 144 KB)