Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kreatywni mechatronicy z PCKZiU na podium! - Powiat Wodzisławski

Kreatywni mechatronicy z PCKZiU na podium!

Uczniowie Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich, które wchodzi w skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim sukcesem zakończyli udział w konkursie Młody Lider Innowacji Województwa Śląskiego 2017.

Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli zainteresowania problematyką wynalazczą i racjonalizatorską oraz zainspirowanie do podejmowania innowacyjnych działań projektowych w tym właśnie zakresie. Z kolei Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. należy do najbardziej innowacyjnych szkół w regionie. W jego strukturze działa m.in. Inkubator Drukarek 3D.

Bartłomiej Brzenczek i Daniel Gorzolnik z technikum w PCKZiU wystartowali w kategorii: „Pomysł techniczny” i zaprezentowali projekt trójkolorowej drukarki 3D. Komisja konkursowa, składającą się z pracowników naukowych Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego, a także przedstawicieli przemysłu, oceniła pracę debiutujących w konkursie uczniów bardzo wysoko, przyznając jej trzecie miejsce. Promotorem projektu był nauczyciel PCKZiU Artur Hausman.