Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Krajowe ćwiczenia – RENEGADE-KAPER 15/1 - Powiat Wodzisławski

Krajowe ćwiczenia – RENEGADE-KAPER 15/1

Jutro, 12 maja 2015 roku, w godz. 6.00 - 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE - KAPER 15/I.

Test syren alarmowych

Jednym z elementów przedsięwzięcia będzie epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W trakcie trwania ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

W ramach treningu może zostać wyemitowany dźwięk modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie powiatów biorących udział w ćwiczeniu, o czym dowiemy się w dniu jutrzejszym. Apelujemy do mieszkańców powiatu wodzisławskiego o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.