Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konsultowali program współpracy z NGO - Powiat Wodzisławski

Konsultowali program współpracy z NGO

Wczoraj, 9 października, w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wodzisławskiego w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015 rok”.

Uczestników powitał Dariusz Prus – Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego, a następnie Barbara Jasińska-Musik – Z-ca Naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu przedstawiła projekt „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015 rok.” Przygotowana prezentacja dotyczyła założeń Programu współpracy m.in. w zakresie realizacji zadań publicznych Powiatu Wodzisławskiego przez organizacje pozarządowe w 2015 roku.

W Programie współpracy ujęto realizację priorytetowych zadań publicznych z zakresu: kultury i ochrony dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, sportu, turystyki i krajoznawstwa, ochrony i promocji zdrowia, wspierania osób niepełnosprawnych. Po zapoznaniu się z projektem Programu współpracy przedstawiciele organizacji pozarządowych zadawali pytania skierowane m.in. do wicestarosty Dariusza Prusa.

Podczas spotkania, Magdalena Świergolik, doradca w „Inkubatorze Ekonomii Społecznej, Subregionu Zachodniego”, działającym przy Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim omówiła ww. projekt, w ramach którego prowadzona jest współpraca z NGO.

Projekt uchwały w sprawie: uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015 rok” zostanie skierowany pod obrady październikowej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego.