Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konkurs plastyczny „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej” - Powiat Wodzisławski

Konkurs plastyczny „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”

Z okazji zbliżającego się Dnia Górnika, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim ogłaszają powiatowy konkurs plastyczny pod nazwą „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi „Górnictwo ma swoją historię”.

Celem konkursu jest podtrzymanie i kultywowanie wśród uczniów górniczych tradycji Ziemi Wodzisławskiej, rozwijanie zdolności artystycznych i wrażliwości dzieci oraz pobudzenie refleksji nad otoczeniem społecznym i przeszłością „małej Ojczyzny”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego. Termin oddawania prac upływa 28 listopada 2013 r. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej www.podn.wodzislaw.pl.

Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest Marcin Kopczyński, doradca metodyczny historii i wos – kontakt: tel. 695411068; e-mail: wospcku@gmail.com.

Regulamin konkursu – zobacz

Poniżej galeria prac plastycznych z ubiegłorocznej edycji konkursu „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”: