Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim 44-300, przy ul. 26 Marca 51.

Konkurs prowadzony jest w oparciu o ustawę z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz. 618 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012r. w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą (Dz. U. z 2012r. poz. 182) i w oparciu o regulamin przeprowadzania konkursu.

Do konkursu może przystąpić osoba, która:
1) posiada wykształcenie wyższe;
2) posiada wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków Dyrektora;
3) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy;
4) nie została prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie.

Kandydaci zgłaszający się do konkursu składają:
1) podanie o przyjęcie na stanowisko objęte konkursem;
2) dokumenty stwierdzające kwalifikacje zawodowe wymagane do zajmowania danego stanowiska;
3) opisany przez kandydata przebieg pracy zawodowej;
4) dokumenty potwierdzające wymagany pięcioletni lub trzyletni staż pracy – świadectwa pracy (w razie gdy stosunek pracy został rozwiązany lub wygasł) lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę (w razie gdy stosunek pracy trwa);
5) inne dokumenty, w szczególności potwierdzające dorobek i kwalifikacje zawodowe kandydata;
6) zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
7) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach przeprowadzania postępowania konkursowego na dane stanowisko.

Kopie dokumentów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem; na prośbę Zarządu Powiatu Wodzisławskiego lub komisji konkursowej kandydat jest obowiązany przedstawić oryginały dokumentów.

Oferty należy składać w zamkniętej kopercie w terminie 30 dni od daty opublikowania ogłoszenia, osobiście w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, 44-300 Wodzisław Śląski, ul. Pszowska 92a, pok. nr 316 lub wysłać listem poleconym za pośrednictwem poczty na adres: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ul. Bogumińska 2, 44-300 Wodzisław Śląski. O zachowaniu terminu złożenia dokumentów decyduje data wpływu dokumentów do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Na kopercie kandydat umieszcza swoje imię i nazwisko oraz adres i numer telefonu kontaktowego, a także adnotację o treści: „Konkurs na stanowisko Dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą
w Wodzisławiu Śląskim.”.

O terminie i miejscu przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur: do 40 dni od upływu terminu składania dokumentów.

Materiały informacyjne o stanie prawnym, organizacyjnym i ekonomicznym ww. podmiotu leczniczego udostępniane będą kandydatom do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim 44-300, ul. Pszowska 92a pokój 316 (III piętro) w ciągu 30 dni od dnia opublikowania ogłoszenia, w godzinach pracy Wydziału: poniedziałek – środa od 730 do 1530, czwartek od 730 do 1700, piątek od 730 do 1400.

Uchwała Zarządu o ogłoszeniu konkursowym wraz z załącznikami  – POBIERZ (PDF, 99,4 KB)