Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konferencja "Zabytki powiatu wodzisławskiego w roli głównej" - Powiat Wodzisławski

Konferencja „Zabytki powiatu wodzisławskiego w roli głównej”

Starostwo Powiatowe serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat zabytków powiatu wodzisławskiego.

Podczas konferencji prelekcje wygłoszą: Sławomir Kulpa – Dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śl. oraz Józef Kłosok – Prezes Towarzystwa Miłośników Marklowic.
Konferencja odbędzie się w auli Zespołu Szkół im 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. przy ul. Szkolnej 29 kwietnia 2014r. w godz. 13.00-15.15.
Podczas konferencji zaprezentowane będą prace artystyczne wykonane w konkursie fotograficzno – plastycznym pn: „Zabytki powiatu wodzisławskiego w roli głównej” oraz wręczone zostaną  nagrody laureatom tego konkursu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Strategii i Rozwoju  Powiatu, Referacie Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. pod nr tel. 32/412 09 62.

Program:

• 13.00 –  rozpoczęcie konferencji
  • 13.10 –  13.55 -„Zabytki Starego Miasta w nowej odsłonie”- Sławomir Kulpa
  • 13.55 –  14.15 – Koncert fortepianowy – Denis Olejak
  • 14.15 –  15.00 -„Nie zachowane zabytki dawnej Ziemi Wodzisławskiej”- Józef  Kłosok
  • 15.00 – 15.15 – wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficzno-plastycznego
  • 15.15 – zakończenie  konferencji