Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kończysz gimnazjum? Sprawdź co oferują ci powiatowe szkoły ponadgimnazjalne - Powiat Wodzisławski

Kończysz gimnazjum? Sprawdź co oferują ci powiatowe szkoły ponadgimnazjalne

Już jutro w Wodzisławiu Śląskim odbędą się kolejne Powiatowe Targi Edukacyjne organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Podczas imprezy, która odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim, swoją ofertę edukacyjną zaprezentują wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu wodzisławskiego. Do udziału w tegorocznych Targach szkoły zaprosiły również przedsiębiorców, z którymi współpracują.

Wśród nowych kierunków kształcenia, jakie od września mają ruszyć w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych, znaleźć można propozycje w zawodzie m.in. technik chłodnictwa i klimatyzacji (w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.), technik technologii żywności (w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.), monter mechatronik i monter – elektronik (w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie).

Jeżeli sukcesem zakończą się rozmowy z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od nowego roku szkolnego w Wodzisławiu Śl. ruszy też Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych. Po raz kolejny podejmowana jest również próba reaktywacji technikum w Radlinie. Tym razem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie oferuje kształcenie w zawodzie technik mechanik.

Targi rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do godziny 13:00. Wstęp bezpłatny.