Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejny raz „Budowlanka” najlepsza w olimpiadzie wiedzy budowlanej - Powiat Wodzisławski

Kolejny raz „Budowlanka” najlepsza w olimpiadzie wiedzy budowlanej

Uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” przyzwyczajali nas już do tego, że osiągają najwyższe laury w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowalnych. Nie ma się więc czemu dziwić, bo po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w całej Polsce.

W tegorocznych zawodach stopnia centralnego, które odbyły się od 11 do 13 kwietnia w Nowym Sączu uczestniczyło ponad 80 uczniów z 49 szkół, w tym 5 uczniów z wodzisławskiego Zespołu Szkół Technicznych, wśród których pierwszy raz w historii szkoły były 3 dziewczyny.

Bezkonkurencyjni okazali się po raz kolejny uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” przygotowywani pod kierunkiem mgr inż. Tomasza Wardengi. Dwójka uczniów tej szkoły: Adam Barteczko i Ewelina Langrzyk zajęli dwa pierwsze miejsca z punktacją odpowiednio: 72 i 66 punktów. Kolejnym uczniem wodzisławskiej szkoły, który został jednym z ośmiu finalistów był Paweł Pieczka (4. miejsce, 63 pkt). Pozostałe dwie uczennice, startujące po raz pierwszy w olimpiadzie, zajęły wysokie miejsca: Anna Warok – 9 a Monika Myśliwiec 11.

Warto dodać, że po raz 14 za zajęcie I miejsca w klasyfikacji szkół uczniowie zdobyli Nagrodę  Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz puchar Prezesa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

O randze olimpiady, w której co roku udział biorą młodzi adepci budownictwa z całej Polski, świadczy to, że jest oceniana przez pracowników naukowych oraz wykładowców najlepszych polskich uczelni politechnicznych. Od lat też cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jest to zarówno forma współzawodnictwa między szkołami, lecz także i okazja do poznania najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych w dziedzinie budownictwa.