Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejne środki na doposażenie Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego - Powiat Wodzisławski

Kolejne środki na doposażenie Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował o przekazaniu kolejnych 70 tys. zł na funkcjonowanie i wyposażenie Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego, jaki Starostwo Powiatowe uruchomiło w zeszłym roku w gminie Gorzyce.

Już wiadomo, że ze środków zabezpieczonych w tegorocznym budżecie Powiatu zostaną zakupione dwa rodzaje agregatów prądotwórczych. Dwa o dużej mocy, służące do oświetlania miejsc prowadzenia akcji oraz pięć o mniejszej mocy do utrzymywania pracy urządzeń podtrzymujących i ratujących ludzkie życie i zdrowie. Dodatkowo na stan magazynu trafią dwa duże namioty ewakuacyjne, dwa komplety sprzętu oświetleniowego oraz piły spalinowe.

Przypomnijmy, że w 2011 r. Starostwo przeznaczyło na uruchomienie i wyposażenie Magazynu również kwotę 70 tys. zł. Za środki zakupiono m.in. 5 pojemników na wodę pitną o pojemności 1200 litrów, zapory foliowe przeciwpowodziowe, folie do zabezpieczenia dachów, 40 łóżek i śpiworów, rzutki oraz kamizelki ratunkowe.