Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejna przychodnia w naszym powiecie staje się bardziej eko - Powiat Wodzisławski

Kolejna przychodnia w naszym powiecie staje się bardziej eko

Kończą się prace związane z termomodernizacją ośrodka zdrowia w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Żeromskiego.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. ocieplenie stropodachu, ścian zewnętrznych wraz z wykończeniem z tynku silikonowego. Remontowany jest też dach, a wejście do wymiennikowni ciepła zyskuje nową obudowę. Trwają też prace przy porządkowaniu lokalizacji klimatyzatorów. Koszt prac to prawie 200 tys. zł. Środki na ten cel w całości pochodzą z budżetu Powiatu Wodzisławskiego. Planowany termin ukończenia inwestycji to pierwsza dekada listopada.

To nie ostatnie tegoroczne inwestycje w termomodernizacje budynków przychodni, których właścicielem jest powiat. W Gaszowicach, przy finansowym udziale gminy, trwa wymiana okien na piętrze obiektu. Niedługo rozpoczną się ponadto prace przy ociepleniu dachu tego ośrodka (taka sama inwestycja czeka również ośrodek zdrowia w Skrzyszowie). Ponadto trwa jeszcze procedura wyboru wykonawcy termomodernizacji ośrodka zdrowia w Radlinie przy ul. Orkana 8. Tam planowane jest ocieplenie ścian, stropów, remont wymiennikowni i instalacji centralnego ogrzewania. Ze względu na skalę tego przedsięwzięcia zaplanowano termin jego ukończenia na przyszły rok. Termomodernizacja przychodni w Radlinie będzie współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dokładny koszt i montaż finansowy zadania poznamy jednak dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.