Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejna Msza Święta w Klasycznym Rycie Rzymskim zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

W III Niedzielę po Wielkanocy to jest 26 kwietnia 2015 roku o godz. 13.00 zostanie odprawiona w Wodzisławiu Śląskim, kolejna Msza święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego popularnie zwana Mszą Trydencką.

Ta klasyczna łacińska dawna Msza św. jest sprawowana w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim przy Rynku. Łacińska Msza św. jest odprawiana przez ks. dr Adam Tonderę z Katowic. Będzie to już 30 msza klasyczna w Wodzisławiu Śląskim.

Niedziela ta zwiastuje nam radość życia z Chrystusem a gwarancją prawdziwej radości jest godne przystępowanie do Sakramentów świętych. Zapraszamy wszystkich wiernych na tą wyjątkową Mszę Świętą do wodzisławskiej neogotyckiej świątyni. Jest to jedyna tego typu liturgia sprawowana na Ziemi Wodzisławskiej. Bezpłatne mszaliki wodzisławskie łacińsko – polskie i inne pomoce liturgiczne dostępne są przed każdą klasyczna Mszą św.

Więcej informacji na plakatach w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej “Art Wladislavia” oraz na stronie wodzisławskiego środowiska wiernych tradycji łacińskiej: www.trydencka-wodzislaw.blogspot.com