Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Karnawałowa maskarada w gorzyckim DPS - Powiat Wodzisławski

Karnawałowa maskarada w gorzyckim DPS

Co roku w karnawale w Domu Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach organizowany jest bal maskowy, który jest wspaniałą formą aktywizacji mieszkańców. Tegoroczny bal odbył się pierwszego lutego. Oprócz stałych mieszkańców gorzyckiego Domu na imprezie bawili się również zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych placówek: Miejskiego Domu Pomocy społecznej w Rybniku i Domu Pomocy „Kamenec” z Ostrawy.

Mieszkańców Domu odwiedziła także Janina Chlebik – Turek – członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, która skierowała do uczestników imprezy życzenia dobrej zabawy i pozdrowienia od Starosty Wodzisławskiego Ireneusza Serwotki.

Sala widowiskowa gorzyckiego Domu, przyozdobiona karnawałową dekoracją, przeobraziła się w tym dniu w salę balową. Szczególnie podobała się orkiestra złożona z papierowych aniołów – dekoracja została wykonana w ramach terapii zajęciowej przez mieszkańców.

Gdy mieszkańcy usłyszeli pierwsze dźwięki muzyki od razu poszli na parkiet i bawili się przez całą imprezę. Wszyscy byli zachwyceni muzyką, która podrywała do tańca, a wodzirej prowadził różnorodne konkursy i zabawy. Grano różne przeboje z lat młodości uczestników balu. Tańczono walczyki, tanga i bardzo popularną w Czechach polkę.

W gorzyckim DPS dba się o to, aby mieszkańcy mieli zorganizowany czas wolny i tak jak kiedyś, kiedy byli młodzi, mogli się bawić. Nic tak nie poprawia nastroju jak muzyka i taniec – tłumaczą organizatorzy imprezy.