Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Już w sobotę festiwal „Pieśń z pogranicza” - Powiat Wodzisławski

Już w sobotę festiwal „Pieśń z pogranicza”

Towarzystwo Śpiewu „Cecylia” z Rydułtów zaprasza na III Festiwal „Pieśń z Pogranicza”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 października, w Rydułtowskim Centrum Kultury. Imprezę finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy jest ukazanie słuchaczom piękna pieśni ludowej i uświadomienie mieszkańcom powiatu, że muzyka nie respektuje granic, a jedynie zmienia nieco swoją treść, szyk oraz język. Koncert ma również służyć przybliżeniu piękna języka naszych sąsiadów, poszukiwaniu źródłosłowu śląskiej mowy oraz odnajdywaniu w pieśni tych elementów, które łączą.

Koncert finałowy zostanie poprzedzony „warsztatami muzycznymi”, których zadaniem jest podniesienie kunsztu śpiewaczego oraz integracja uczestników przez naukę pieśni odmiennej językowo. Podczas festiwalu zaprezentują się:

• Chór „Zaolzie” z Orlovej, Dolnej Lutyni;
  • Chór „Regina Apostolorum” z Rybnika;
  • Chór „Spójnia” z Marklowic;
  • Towarzystwo Śpiewu „Cecylia” z Rydułtów – gospodarz/organizator

Początek imprezy o godz. 17:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.