Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jutro ogólnopolski „Zryw wolnych serc” - Powiat Wodzisławski

Jutro ogólnopolski „Zryw wolnych serc”

Już po raz drugi Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Komendą Powiatową Policji organizuje 1 czerwca Ogólnopolski Głos Profilaktyki. W ramach akcji, jutro w samo południe, na wodzisławskim rynku wypuszczone zostaną w niebo białe balony jako symbol czystych serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Akcja przeprowadzona jest w ramach Programu Komendy Głównej Policji – „Profilaktyka a Ty” pod patronatem Starosty Wodzisławskiego i Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Główną ideą Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest moda na życie wolne od uzależnień. Symbolem „wolności” jest gest bicia serc nazwany „Zrywem Wolnych Serc”- odezwa młodzieży. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. Serc wrażliwych na drugiego człowieka. Serc zdrowych i odpowiedzialnych.

Tegoroczna akcja została wpisana w Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu wiele będzie się działo w  „Ekonomiku”. Już od godziny 9.00 rozpoczną się warsztaty kulinarne i artystyczne, akademie filmowe oraz konkursy gier planszowych. Na sali gimnastycznej odbędzie się debata, w której udział wezmą uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego. Ekspertami debaty pod hasłem: „Przemoc boli – nie zamykaj oczu – reaguj” będą Katarzyna Bosowska psychoterapeuta, pracownik Fundacji Fenix oraz Celina Uherek – Biernat dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Zaproszeni goście oraz uczniowie będą mogli zobaczyć spektakl profilaktyczny ,,Game over” przygotowany przez uczniów Ekonomika poruszający problematykę przemocy w sieci.

W ramach tego wydarzenia zorganizowany zostanie również Bieg Przeciwko Przemocy „Biała wstążka” , który będzie miał miejsce w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Kolejnym ważnym punktem będzie korowód młodzieży z zaproszonymi gośćmi w kierunku wodzisławskiego rynku, gdzie o godzinie 12.00 odczytana zostanie odezwa młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego do wszystkich pokoleń oraz wypuszczone zostaną w niebo białe balony jako symbol czystych serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.