Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu - Powiat Wodzisławski

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu

Podczas poniedziałkowej sesji Radni Powiatu Wodzisławskiego, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym Powiatu oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, zdecydowali o udzieleniu Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za 2011 r. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Po głosowaniu, w imieniu Zarządu, Starosta Tadeusz Skatuła podziękował radnym za współpracę przy realizacji nie zawsze łatwych zadań, a także skarbnikowi Powiatu oraz pracownikom starostwa i powiatowych jednostek organizacyjnych, którzy przyczynili się do sprawnego i efektywnego wykonania ubiegłorocznego budżetu. Mimo niełatwych czasów udało się bowiem zrealizować i przygotować w ubiegłym roku wiele niezwykle istotnych dla rozwoju Powiatu Wodzisławskiego przedsięwzięć.

Budżet Powiatu Wodzisławskiego w minionym roku ostatecznie zamknął się po stronie dochodów kwotą 124,8 mln zł, zaś po stronie wydatków kwotą 124,5 mln zł. Dzięki dużej dyscyplinie przy realizacji budżetu poziom wykonanych dochodów wyniósł 101,1 % planu, z kolei wydatków – 95,5% planu.