Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jak po francusku, to tylko w I LO - Powiat Wodzisławski

Jak po francusku, to tylko w I LO

Uczniowie I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, uczący się języka francuskiego, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w czasie zajęć prowadzonych przez lektorkę klas frankofońskich na Śląsku.

Lekcję poprowadziła pochodząca z Belgii Manon Cuppens, na co dzień wykładowczyni Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanego przez I LO w Wodzisławiu Śląskim projektu „Klasy Frankofońskie na Śląsku”, przy wsparciu Przedstawicielstwa Dyplomatycznego Walonia-Bruksela w Warszawie oraz ambasad Królestwa Belgii i Republiki Francuskiej.

Dzięki projektowi uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez native speaker’a kilka razy w roku, co daje nie tylko dużo satysfakcji z możliwości porozmawiania z rodzimym użytkownikiem języka, ale również dostarcza sporo dobrej zabawy.