Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Inkubator ekonomii społecznej – zmiana adresu siedziby - Powiat Wodzisławski

Inkubator ekonomii społecznej – zmiana adresu siedziby

Informujemy, iż w związku ze zmianą siedziby biura projektu, doradztwo Inkubatora Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego będzie prowadzone w pok. 324 (III piętro) w budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92 a.

Nowa siedziba Inkubatora mieści się w tym samym budynku, co dotychczas, jednak nie na parterze, a na III piętrze przy Wydziale Strategii i Rozwoju Powiatu.

Z doradcą można umówić się telefonicznie, pod numerem: 32/ 453 99 83 lub poprzez kontakt mailowy: inkubator@powiatwodzislawski.pl, codziennie w godzinach: pn.- śr. 7.30 – 15.30, czw.7.30 -17.00, pt. 7.30 – 14.00.

———————————————————————————————————————————————————————————-

Przypominamy, że od 1 listopada 2012 roku do 30 czerwca 2015 roku Powiat Wodzisławski – Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim realizuje projekt pn: „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” w partnerstwie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Miastem Żory – Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Powiatem Rybnickim, Miastem Rybnik, Powiatem Raciborskim oraz Miastem Jastrzębie-Zdrój.

Celem głównym projektu jest podniesienie potencjału sektora ekonomii społecznej z subregionu zachodniego poprzez udzielanie kompleksowego wsparcia podmiotom ekonomii społecznej i osobom fizycznym zainteresowanym działalnością  w podmiotach ekonomii społecznej. Powiat Wodzisławski jako Partner w realizacji projektu  jest odpowiedzialny za prowadzenie doradztwa bieżącego, promowanie ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej oraz prowadzenie działań informacyjnych.

Z działalności Inkubatora mogą korzystać podmioty działające w sektorze ekonomii społecznej m.in. organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego – stowarzyszenie, kluby, fundacje, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje kościelne, spółdzielnie pracy, spółdzielnie inwalidów, centra integracji społecznej.

Można skorzystać z pomocy w zakresie m.in. zakładania podmiotów ekonomii społecznej, formalno-prawnych aspektów funkcjonowania w sektorze ekonomii społecznej, zarządzania organizacją, pozyskiwania źródeł finansowania działalności czy przygotowania i rozliczania projektów społecznych. Ponadto można skorzystać ze szkoleń oraz porad specjalistycznych, np. księgowych, marketingowych czy też prawnych.

Organizacje mogą również bezpłatnie skorzystać, m.in. z: zaplecza technicznego, sprzętu biurowego czy Internetu.

Warunkiem skorzystania z Inkubatora jest wypełnienie deklaracji przystąpienia do projektu znajdującego się w zakładce „Do pobrania”

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu VII, Poddziałanie 7.2.2 „Wsparcie ekonomii społecznej”.