Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski INDUSTRIADA – Święto Szlaku Zabytków Techniki - Powiat Wodzisławski

INDUSTRIADA – Święto Szlaku Zabytków Techniki

Ponad 500 zaangażowanych podmiotów, prawie 300 przygotowanych wydarzeń w ponad 40 obiektach – 8 czerwca odbędzie się czwarta edycja INDUSTRIADY – Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Chcesz dotknąć, poczuć i zobaczyć przemysłowe dziedzictwo województwa śląskiego? Tylko w czasie INDUSTRIADY możesz jednego dnia wsiąść w kolejkę wąskotorową, zobaczyć jak wydobywano węgiel, pieczono chleb, drukowano prasę, warzono piwo itp. Przygotuj się na specjalne konkursy, koncerty, happeningi, wystawy, warsztaty, wydarzenia adresowane dla dorosłych i dla dzieci.

Szlak Zabytków Techniki oraz INDUSTRIADA są zjawiskiem wyjątkowym w tej części Europy. Prezentują nie tylko przemysłowe dziedzictwo całego regionu, ale również jego wartości niematerialne. Doceniają to turyści – w ubiegłym roku obiekty Szklaku Zabytków Techniki odwiedziło ponad 580 tysięcy osób. Na Szlaku i INDUSTRADZIE wzorują się też inne samorządy lokalne., np. Kraj Morawsko-Śląski w Czechach.

W organizację tegorocznej INDUSTRIADY włączyło się ponad 50 różnych podmiotów z całego województwa: organizacje pozarządowe, prywatne firmy, samorządy lokalne, animatorzy kultury, uczelnie, a także właściciele obiektów poprzemysłowych aspirujące do wpisania w Szlak Zabytków Techniki. Na turystów czeka prawie 300 atrakcji zlokalizowanych od Cieszyna przez Górny Śląsk i Zagłębie aż do Częstochowy.
Bezpłatny transport na industrialnym szlaku – zobacz
Szczegółowe informacje na stronie www.industriada.pl