Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski III przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej na terenie miasta Radlin - Powiat Wodzisławski

Starosta Wodzisławski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej ogłasza III przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej na terenie miasta Radlin, będącej własnością Skarbu Państwa.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa zabudowana  budynkiem mieszkalnym     i gospodarczym  położona na terenie miasta  Radlin  przy  ul. Rybnickiej nr 347,  obejmująca  działkę  nr  4130/200 o pow. 0.0620 ha,  karta mapy 2, obręb Biertułtowy,  zapisana na  rzecz  Skarbu Państwa w księdze wieczystej  GL1W/00062931/8  prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu  Śląskim  V Wydział Ksiąg Wieczystych, gdzie działy III i IV  wolne są od wpisów (obciążeń).

Nieruchomość położona jest przy drodze głównej przelotowej z Wodzisławia do Rybnika.

Nieruchomość zgodnie z obowiązującym planem ogólnym zagospodarowania  przestrzennego miasta Radlin, zatwierdzonym  Uchwałą  Rady  Miejskiej w Radlinie  nr XL/400/2001 z dnia  25 października 2001r. położona jest w strefie MZ tereny mieszkaniowe z dużym udziałem zieleni oraz  KG1/2  tereny dróg krajowych.

Pierwszy przetarg na sprzedaż  ww. nieruchomości przeprowadzony w dniu 15 września 2015 r. oraz  II przetarg przeprowadzony w dniu 18  stycznia  2016 r. zakończyły się wynikiem negatywnym.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 70.000,00 zł (słownie: siedemdziesiąt tysięcy  złotych 00/100 )

Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zwolniona jest   z podatku VAT.

Wadium w wysokości 7.000,00 zł (słownie: siedem  tysięcy  złotych 00/100) winno być wpłacone w pieniądzu PLN  do dnia 03 czerwca 2016 r. Przetarg odbędzie się w dniu 07 czerwca  2016 r. o godz.10 00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2 (II piętro, pokój nr 214). Do przetargu mogą przystąpić oferenci po spełnieniu następujących warunków:

1. przesłanie przesyłką poleconą lub złożenie osobiste w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 2 pisemnej oferty kupna, w terminie do dnia 03 czerwca 2016 r. godz. 13 00 (obowiązuje  data  wpływu  do  Starostwa Powiatowego). Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem na kopercie: „III przetarg  na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Radlinie przy ul. Rybnickiej 347” .
  2. dokonanie wpłaty wadium w wyżej wymienionej wysokości i formie na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.: Getin Noble Bank Nr 60 1560 1094 0000 9250 0000 1368, do dnia 03 czerwca  2016 r. z zaznaczeniem tytułu wpłaty. Za dzień wpłaty  uznaje się dzień wpływu należności na ww. rachunek.
  3. w przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólności ustawowej małżeńskiej wadium winno być wniesione przez obojga małżonków.

Oferta powinna zawierać:

1. imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę lub firmę wraz z siedzibą, jeżeli oferentem jest osoba prawna, a w przypadku cudzoziemców zgody MSWiA na nabycie nieruchomości,
  2. datę sporządzenia oferty,
  3. oferowaną cenę (wyższą od ceny wywoławczej) i sposób jej zapłaty,
  4. kopię dowodu wniesienia wadium lub dowodu stanowiącego podstawę do zwolnienia z tego obowiązku, w przypadku osób wymienionych w §5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. Nr 207, poz. 2108, ze zm.),
  5. numer rachunku bankowego oferenta,
  6. podpis oferenta:

-w   przypadku  osoby  będącej  w  małżeńskiej  wspólności   majątkowej  podpisy  obydwu małżonków,

-w   przypadku  osób  prawnych  podpisy  osób reprezentujących,  zgodnie z wpisem do  właściwego rejestru,

1. zobowiązanie do pokrycia wszelkich opłat notarialnych i sądowych związanych       z przeniesieniem prawa własności nieruchomości oraz zobowiązanie do zapłaty zaoferowanej ceny, pomniejszonej o wpłacone wadium, najpóźniej do dnia zawarcia umowy,
  2. proponowany sposób zagospodarowania nieruchomości,
  3. oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje je bez zastrzeżeń.

Zasady przeprowadzenia przetargu:

1. część jawna przetargu odbędzie się w dniu 07 czerwca 2016 r. o godz. 1000
    w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2;
    o wyborze oferty lub zamknięciu przetargu bez dokonania wyboru oferty, uczestnicy zostaną powiadomieni w formie pisemnej,
  2. oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane,
  3. wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się oferenta, który przetarg wygrał, od zawarcia notarialnej umowy kupna na warunkach określonych w ofercie albo nie uiszczenia całości ceny przed zawarciem tejże umowy; wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną przyjęte, zostanie zwrócone w terminie 3 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu; oferentowi, którego oferta została przyjęta wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia,

Miejsce wywieszenia i publikacji ogłoszenia: strona internetowa Starostwa www.powiatwodzislawski.pl; (w zakładce ogłoszenia) i www.bip.powiatwodzislawski.pl; (w zakładce komunikaty, ogłoszenia, obwieszczenia) oraz tablica ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2 i Urzędu Miasta  w  Radlinie.

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z informacjami o przedmiocie sprzedaży od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 – 14.00 osobiście w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim ul. Bogumińska 2 lub telefonicznie pod  nr  (32) 453 97 59.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu z ważnych powodów oraz zamknięcia przetargu bez wybrania oferty.