Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski III Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej i BHP już za nami! - Powiat Wodzisławski

III Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej i BHP już za nami!

29 maja 2017 r. odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej i BHP, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a patronat nad nim objęła Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych z terenu powiatu wodzisławskiego. Impreza miała na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu mechanicznego, motoryzacyjnego, elektryczno-elektronicznego, budowlanego, informatycznego, a przede wszystkim BHP.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy to eliminacje szkolne uczniów i słuchaczy przeprowadzane na platformie e-learningowej Moodle. W eliminacjach wzięło udział 120 uczestników, a 10 najlepszych zakwalifikowało się do ścisłego finału.

Drugi etap konkursu miał formę programu telewizyjnego „1 z 10”, a nad prawidłowością przebiegu całej imprezy czuwała komisja ekspertów. Zwycięzcą konkursu został Bartłomiej Dróżdż z Zespołu Szkół Ekonomicznych, a 2. i 3. miejsce zajęli odpowiednio: Szymon Jona oraz Radosław Surma – uczniowie technikum nr 1 im. Piastów Śląskich, wchodzącego w skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.