Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski II przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej będącej własnością Skarbu Państwa położonej na terenie miasta Wodzisławia Śl. - Powiat Wodzisławski

STAROSTA WODZISŁAWSKI ogłasza II przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej będącej własnością Skarbu Państwa położonej na terenie miasta Wodzisławia Śl.

Przedmiotem   przetargu  jest  nieruchomość  gruntowa   oznaczona   geodezyjnie jako działka nr  677/8  o pow. 0.0659 ha, jednostka ewidencyjna Wodzisław Śląski, obręb  Wilchwy,   karta mapy  3, zabudowana dwukondygnacyjnym budynkiem byłego laboratorium  KWK  „Marcel-Ruch 1Maja” o pow.  użytkowej 486,88 m 2  i kubaturze 1649,00 m3, wymagającym generalnego   remontu,  zapisana w księdze wieczystej  GL1W/00052 473/6, gdzie dział  III    i  IV jest wolny od wpisów (obciążeń).
Zgodnie z  obowiązującym  planem  zagospodarowania  przestrzennego  miasta  Wodzisławia Śląskiego w/w działka położona jest w „terenach usług publicznych”  o symbolu – 1 UP.
Pierwszy  przetarg  na  sprzedaż  ww.  nieruchomości przeprowadzony w dniu 10 grudnia 2013r. zakończył się wynikiem negatywnym.
Cena  wywoławcza  nieruchomości gruntowej  wraz z budynkiem  wynosi  100.000,00 zł  (słownie: sto tysięcy  złotych).
Nieruchomość jak wyżej  zwolniona jest z podatku VAT, w oparciu o  art.  29 ust.5. i  art. 43  ust. 1 pkt 2  ustawy  z  dnia 11 marca 2004 r.  o podatku od towarów i usług (Dz.U. z  2004r. Nr 54, poz. 535).

Wadium w wysokości 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy  złotych) winno być wpłacone w pieniądzu PLN najpóźniej do dnia 06 czerwca  2014r.
Przetarg odbędzie się w dniu  09 czerwca 2014r. o godz.10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2 (II piętro pokój nr 214).

Do przetargu mogą przystąpić oferenci po spełnieniu następujących warunków:
1)   przesłanie przesyłką poleconą lub złożenie osobiste w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 2 pisemnej oferty kupna, w terminie do dnia 06 czerwca  2014r. godz. 13.00 (ostateczna data  wpływu  do  Starostwa Powiatowego). Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem na kopercie: „II przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej  w Wodzisławiu Śl. Os. 1 Maja ”,
2)   wpłacenie wadium w wyżej wymienionej wysokości i formie na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Getin Noble Bank Nr  60 1560  1094 0000 9250 0000 1368, do dnia 06 czerwca 2014r. z  zaznaczeniem tytułu wpłaty. Za dzień wpłaty  uznaje się dzień wpływu należności na ww. rachunek,
3)   w przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach  wspólności ustawowej małżeńskiej wadium winno być wniesione przez obojga małżonków.
Oferta powinna zawierać:
1)  imię, nazwisko i adres oferenta albo nazwę lub firmę wraz z siedzibą, jeżeli oferentem jest osoba prawna, podpisy osób upoważnionych do reprezentacji wraz z aktualnym odpisem z właściwego dla oferenta rejestru  (ważny 3 m-ce), w przypadku cudzoziemców zgody MSWiA na nabycie nieruchomości,
2)  datę sporządzenia oferty,
3)  oferowaną cenę (wyższą od ceny wywoławczej ) i sposób jej zapłaty,
4)  kopię dowodu wniesienia wadium lub dowodu stanowiącego podstawę do zwolnienia z tego obowiązku, w przypadku osób wymienionych w §5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U.Nr 207, poz. 2108, z późn.zm.),
5)  numer rachunku bankowego oferenta,
6) zobowiązanie do pokrycia wszelkich opłat notarialnych, sądowych związanych z przeniesieniem prawa własności nieruchomości i zobowiązanie do zapłaty zaoferowanej ceny najpóźniej do dnia zawarcia umowy,
7)  proponowany sposób zagospodarowania nieruchomości,
8)  oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje je bez zastrzeżeń.

Zasady przeprowadzenia przetargu:
1)    część jawna przetargu odbędzie się w dniu 09 czerwca  2014r. o  godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2;
o wyborze lub zamknięciu przetargu bez dokonania wyboru oferty, uczestnicy zostaną powiadomieni w formie pisemnej,
2)    oferty złożone po terminie lub brak w ofercie  dowodu wpłaty wadium albo dowodu będącego podstawą  do zwolnienia  z tego obowiązku (zgodnie  z zapisem   pkt 4 niniejszej oferty) nie będą rozpatrywane,
3)    wadium przepada w razie uchylenia się oferenta, który przetarg wygrał, od zawarcia notarialnej umowy kupna na warunkach określonych w ofercie albo nie uiszczenia całości ceny przed zawarciem tejże umowy; wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną przyjęte, zostanie zwrócone w terminie 3 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu; oferentowi, którego oferta została przyjęta wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia.

Ogłoszenie o przetargu zostało zamieszczone na stronie internetowej Starostwa www.powiatwodzislawski.pl oraz wywieszone na  tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Wodzisławiu Śl. ul. Bogumińska 2, a informacja o ogłoszeniu przetargu na tablicy ogłoszeń  Urzędu Miasta  w Wodzisławiu Śląskim.
Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z informacjami o przedmiocie sprzedaży (w godz. od 8.00-14.00) osobiście w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim  ul. Bogumińska 2  lub telefonicznie pod  nr  32 4539759 .
Zastrzega się prawo odwołania  przetargu z ważnych  powodów.