Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przysługującego Powiatowi Wodzisławskiemu prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w jednostce ewidencyjnej Wodzisław Śląski, obręb Wilchwy, stanowiącej własność Skarbu Państwa - Powiat Wodzisławski

Przedmiotem przetargu jest przysługujące Powiatowi Wodzisławskiemu prawo użytkowania wieczystego do nieruchomości gruntowej niezabudowanej, oznaczonej geodezyjnie działkami nr nr 664/8 o pow. 0,0936 ha i 667/8 o pow. 0,0180 ha, położonej w jednostce ewidencyjnej Wodzisław Śląski, obręb Wilchwy, karta mapy 3, stanowiącej własność Skarbu Państwa, ujawnionej w księdze wieczystej Nr GL1W/00070894/5 prowadzonej przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim.

W dziale III księgi wieczystej znajduje się wpis prawa na użytkowaniu wieczystym, w brzmieniu: „odpłatna służebność przesyłu na czas nieoznaczony na rzecz Orange Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie lub następców prawnych tej spółki, o treści z par. 3 aktu notarialnego Rep. A Nr 2677/2016 z dnia 24 maja 2016 r.”, natomiast dział IV jest wolny od wpisów.

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Wodzisławiu Śląskim, dzielnicy Wilchwy, osiedle 1 Maja. Nieruchomość ma regularny kształt, zbliżony do trójkąta, ukształtowanie terenu płaskie i częściowo stanowi skwer zieleni, w pozostałej części utwardzony asfaltem plac. W otoczeniu znajduje się zabudowa produkcyjno-usługowa oraz place i parkingi.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego, dla pojedynczych działek, zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta, zatwierdzonego Uchwałą Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego nr VI/39/11 z dnia 24 lutego 2011 roku, przedmiotowa nieruchomość znajduje się w terenach o symbolu planu: 79.KS – teren komunikacji samochodowej – parkingi oraz 76.KDL – teren dróg publicznych klasy lokalnej.

Nieruchomość winna zostać zagospodarowana zgodnie z przeznaczeniem w planie miejscowym, w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Przetarg odbędzie się w dniu 6 września 2016 roku o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim ul. Bogumińska 2, II piętro, pokój nr 214.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 48 000,00 zł (słownie: czterdzieści osiem tysięcy złotych 00/100) + podatek VAT 23%, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 710 ze zm.)

Wadium w wysokości 4 800,00 zł (słownie: cztery tysiące osiemset złotych 00/100) winno być wniesione w pieniądzu PLN do dnia 1 września 2016 roku na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim: GETIN NOBLE BANK S.A. Nr 60 1560 1094 0000 9250 0000 1368 z zaznaczeniem tytułu wpłaty i podaniem numerów działek. Za dzień wpłaty uznaje się dzień wpływu należności na ww. rachunek bankowy.