Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I LO w Wodzisławiu Śl. z pływackim pucharem starosty - Powiat Wodzisławski

I LO w Wodzisławiu Śl. z pływackim pucharem starosty

Wczoraj (11.10.2017 r.) na pływalni „Manta” w Wodzisławiu Śl. odbyła się XIII edycja Drużynowych Zawodów Pływackich Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Wodzisławskiego. Organizatorem tej cyklicznej imprezy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. przy współudziale Starostwa Powiatowego.

W zawodach wystartowały reprezentacje sześciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Suma zdobytych decydowała o miejscu zajętym w zawodach. Po ich zliczeniu okazało się, że najlepszą drużyną pływacką wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu dysponuje I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Na miejscu drugim uplasowały się ex aequo: reprezentacja gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., a także Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Miejsce czwarte wywalczyli pływacy z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, piąte – Branżowej Szkoły I Stopnia z Radlina, a szóste – Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!