Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I Konwent Starostów Województwa Śląskiego - Powiat Wodzisławski

I Konwent Starostów Województwa Śląskiego

Starosta Tadeusz Skatuła został wybrany wiceprzewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Śląskiego.

Wczoraj, w siedzibie bielskiego Starostwa Powiatowego, odbyło się pierwsze posiedzenie w kadencji 2014 – 2018 Konwentu Starostów Województwa Śląskiego. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli wszyscy starostowie powiatów ziemskich naszego województwa wybrano prezydium Konwentu. Przewodniczącym Konwentu został ponownie starosta bielski Andrzej Płonka. Wybrano również trzech wiceprzewodniczących. Jednym z nich został starosta wodzisławski Tadeusza Skatuła, a także starosta powiatu bieruńsko – lędzińskiego Bernard Bednorz i starosta kłobucki Henryk Kiepura.

Starostwie podkreślali, że istotną rolą Konwentu jest integracja wokół zadań samorządowych, obrona interesów społeczności lokalnych, wymiana doświadczeń oraz reprezentacja we władzach wojewódzkich i centralnych, a także w stowarzyszeniu powiatów – Związku Powiatów Polskich.

Podczas posiedzenia nastąpiła wzajemna prezentacja starostów, gdyż na 17 starostów województwa śląskiego tylko 6 pełni funkcję na kolejną kadencję. Rozmawiano także o głównych problemach samorządów powiatowych – służbie zdrowia, oświacie, drogach i pomocy społecznej.