Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Goście z Tczewa w PCKZiU - Powiat Wodzisławski

Goście z Tczewa w PCKZiU

14 czerwca Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim gościło nauczycieli i uczniów z Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie, którzy przyjechali do szkoły z wizytą w ramach współpracy szkół.

Podczas spotkania goście uczestniczyli w szkoleniu z budowy drukarki oraz druku 3D. Szkolenie połączone było ze zwiedzaniem szkoły. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zachwyceni byli placówką. Wielokrotnie podkreślany był szczególny charakter PCKZiU, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością. Obok nowoczesnych pracowni i parku drukarek 3D znajduje się górnicza sztolnia .

Wizyta w wodzisławskim PCKZiU była bardzo inspirująca zarówno dla nauczycieli, jak  i dla uczniów z Tczewa. Z Wodzisławia Śląskiego wyjechali bogatsi o kompetencje  i umiejętności związane z drukiem 3D.

Przypomnijmy, że Powiat Wodzisławski ma umowę partnerską z Powiatem Tczewskim. Współpraca szkół to jeden z efektów praktycznej realizacji tego partnerstwa.