Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Goście z Chin, Ukrainy i Rosji świętowali Dzień Języków Obcych w I LO - Powiat Wodzisławski

Goście z Chin, Ukrainy i Rosji świętowali Dzień Języków Obcych w I LO

Języki oknem na świat. Wiedzą o tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., którzy wspólnie z gośćmi z Chin, Ukrainy, Rosji świętowali Dzień Języków Obcych.

Oprócz lekcji, wyjazdów zagranicznych czy wymian młodzieży, propagowaniu języków obcych w wodzisławskiej „Jedynce” służą imprezy i szkolne święta. W pierwszy dzień wiosny obchodzono tam Dzień Języków Obcych. Goście z Chin, Ukrainy, Rosji – studenci i doktoranci Wydziału Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego, a także pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu przeprowadzili dla młodzieży warsztaty językowo-kulturowe. Celem zajęć było pokazanie uczniom, że skuteczna komunikacja opiera się nie tylko na dobrej znajomości języka, ale również na świadomości różnic kulturowych, związanych z bogactwem tradycji, zwyczajów i zachowań innych krajów.

W organizację dnia włączyli się sami uczniowie, którzy pod okiem nauczycieli przygotowali dla swoich kolegów wykłady, quizy, zajęcia taneczne. Zgodnie z zasadą „uczyć bawiąc” odbył się również koncert, w którym uzdolniona muzycznie młodzież wykonała znane utwory w języku francuskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim, czyli w językach, których uczą się uczniowie I LO.