Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gimnazjalisto, informator pomoże wybrać szkołę - Powiat Wodzisławski

Gimnazjalisto, informator pomoże wybrać szkołę

Nakładem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim właśnie ukazał się tegoroczny „Informator naborowy do szkół Powiatu Wodzisławskiego”.

Jak co roku powiatowe szkoły wspólnie z Wydziałem Oświaty Starostwa proponują bogatą ofertę kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski.

– Wybór przyszłej szkoły to trudna i ważna decyzja, która może zaważyć na całym późniejszym życiu. Dlatego, aby pomóc w tym niezwykle istotnym wyborze, przygotowaliśmy dla absolwentów gimnazjów jak i ich rodziców informator z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Mamy nadzieję, że wiedza o rodzajach i typach szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych pozwoli gimnazjalistom dokonać rozsądnego wyboru szkoły, w której będą uczyć się zawodu lub przygotowywać do dalszej edukacji na studiach wyższych – możemy przeczytać we wstępie do publikacji.

W bieżącym roku – wzorem lat ubiegłych – nabór do szkół ponadgimnazjalnych będzie się odbywał drogą elektroniczną, sam zaś informator – poza wersją elektroniczną, którą można pobrać z naszej strony – aktualnie jest kolportowany do wszystkich gimnazjów w powiecie wodzisławskim.

W tym roku informator wzbogacono o informacje na temat możliwości dojazdu do konkretnych szkół środkami komunikacji publicznej tak, aby jeszcze bardziej ułatwić młodym ludziom podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

INFORMATOR  NABOROWY(POBIERZ PDF 2 MB)