Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych poznawali PCKZiU - Powiat Wodzisławski

Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych poznawali PCKZiU

Atrakcyjne zawody z przyszłością – jaki zawód zapewni ci dobrą pracę za kilka lat? To temat spotkania uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Wodzisławia Śląskiego w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Spotkanie było jednym z elementów obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Goście nie tylko wysłuchali wykładu Michała Weczerka, który mówił m.in. o tym, jak można wykorzystać przedsiębiorczość i marzenia w wyborze zawodu, ale też w jakich obszarach można kształcić się w PCKZiU. Młodzi uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć też praktyczny aspekt kształcenia, czyli przygotowane przez nauczycieli i uczniów PCKZiU doświadczenia.

Goście wzięli m.in. udział w warsztatach na temat drukarek 3D, w trakcie których mogli samodzielnie obsługiwać te urządzenia. Zarówno rozmach przygotowanych warsztatów, jak i baza dydaktyczna i możliwości nauki oferowane przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zrobiły na przyszłych uczniach szkół ponadgimnazjalnych duże wrażenie.