POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Europejski Tydzień Szczepień

Sanepid w Wodzisławiu Śląskim informuje, że w dniach 24-30 kwietnia 2017 roku będziemy obchodzić Europejski Tydzień Szczepień. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególna uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Vaccines work” („Szczepienia działają”). Dodatkowe informacje na temat proponowanych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień będą publikowane na stronie akcji informacyjnej „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” (www.szczepienia.gis.gov.pl).

W ramach tegorocznych obchodów 28 kwietnia 2017 r. w godzinach 9.00 – 14.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim będzie działał punkt konsultacyjny, w którym można będzie uzyskać wszelkie informacje na temat szczepień ochronnych.

Więcej informacji na temat obchodów znajdziecie Państwo na stronie WHO http://www.who.int/campaigns/immunization-week/2017/event/en .