Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ekodotacje od powiatu na likwidację azbestu - Powiat Wodzisławski

Ekodotacje od powiatu na likwidację azbestu

Rada Powiatu Wodzisławskiego na ostatniej sesji zdecydowała o przyznaniu gminom pieniędzy na likwidację i utylizację azbestu. Łącznie na ten cel z budżetu powiatu przeznaczono 70 tys. zł.

Na podstawie złożonych przez gminy wniosków najwięcej, bo 16 tys. zł, zabezpieczono dla Pszowa. O tysiąc mniej, czyli po 15 tys. zł, otrzymają Gorzyce i Wodzisław Śląski. Po 10 tys. zł  przyznano Lubomi i Rydułtowom. Gmina Marklowice otrzyma natomiast 4 tys. zł. To nie pierwsze tego rodzaju wsparcie powiatu dla gmin. W latach 2011 – 2015 Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. na realizację zadań w zakresie unieszkodliwiania azbestu przekazało ponad 350 tys. zł. Najwięcej dla Pszowa, a w dalszej kolejności dla Gorzyc, Lubomi i Rydułtów. O mniejsze kwoty wnioskowały Marklowice oraz Wodzisław Śl.

Dzięki tym dotacjom w gminach usunięto łącznie 520 ton azbestu.