Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzień przedsiębiorczości w szkole " Na Skalnej” - Powiat Wodzisławski

Dzień przedsiębiorczości w szkole ” Na Skalnej”

W Liceum im. Noblistów Polskich w Rydułtowach odbył się Dzień Przedsiębiorczości – impreza, której celem było podsumowanie pracy nad projektem „Moja firma w mojej gminie”.

Projekt „Moja firma w mojej gminie” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych
i ma na celu rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych. Efekty pracy uczestników projektu zaprezentowały liderki projektu Karolina Jezusek oraz Manuela Gaszka.

W ramach projektu w szkole  „ Na Skalnej” uczniowie mieli okazję spotkać się
z przedsiębiorcami, którzy swoje firmy prowadzą od lat i podzielić się z nimi pomysłami na biznes. Dodatkową atrakcją podczas spotkania było wystąpienie konsultanta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, który udzielił szeregu rad dotyczących pozyskiwania środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej.
Dużym powodzeniem cieszyła się także prelekcja zaprezentowana przez Krzysztofa Kisiela, prezesa Rydułtowskiego Parku Przedsiębiorczości na temat inwestorów na terenie Rydułtów. Młodzież  wzięła udział w panelu dyskusyjnym z przedsiębiorcami, którzy opowiadali o własnym sukcesie, zachęcając uczniów do zakładania własnych firm.
Na zakończenie przedstawiciele Fundacji Viribus Unitis wręczyli młodzieży uczestniczącej
w projekcie imienne certyfikaty, a szkole tablicę, która upamiętnia sukces przedsiębiorczych uczniów.