Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzień Otwarty Sztolni w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Z okazji zbliżającej się Barbórki Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zaprasza mieszkańców regionu na darmowe rodzinne zwiedzanie sztolni. Dzień Otwarty Sztolni odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, w godzinach od 9.00 do 14.00.

Impreza organizowana jest cyklicznie od 10 lat i stanowi intrygującą propozycję spędzenia górniczego święta. Zwiedzanie sztolni to duże przeżycie zwłaszcza dla dzieci, które w jej wnętrzach mogą doświadczyć atmosfery kopalni, obejrzeć maszyny i urządzenia górnicze, a nawet spotkać Skarbnika. Tradycyjnie wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac plastycznych przesłanych na powiatowy konkurs „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i wodzisławski Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Dodatkowe atrakcje to loteria, konkursy i zabawy dla najmłodszych. W ubiegłym roku z barbórkowego zwiedzania sztolni skorzystało ponad tysiąc mieszkańców regionu.

Kiedy: sobota, 7 grudnia 2013 r.

Gdzie: sztolnia przy Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Gałczyńskiego 1, Wodzisław Śląski, tel. (32) 4553593, www.cku.wodz.pl