Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dyrektor PCPR-u będzie doradzać Marszałkowi Województwa - Powiat Wodzisławski

Dyrektor PCPR-u będzie doradzać Marszałkowi Województwa

Decyzją Marszałka Województwa Śląskiego i na wniosek Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim Irena Obiegły – Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. została członkiem Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Rada składa się z 7 osób powoływanych spośród działających na terenie województwa organizacji pozarządowych, fundacji oraz przedstawicieli wojewody i jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin). Irena Obiegły jest jedynym przedstawicielem samorządów lokalnych w nowej Radzie, której kadencja rozpocznie się 28 czerwca i potrwa cztery lata.

Do zadań Rady należy w szczególności inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych i realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów wojewódzkich programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów oraz opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez sejmik województwa pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Należy podkreślić, że członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie, tj. nie otrzymują z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Taka sama zasada dotyczy członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, która działa przy Staroście Wodzisławskim.